Михаил Назаренко (petro_gulak) wrote,
Михаил Назаренко
petro_gulak

Шевченко и Александр III

Не хочу я писать о политике, и не буду я писать о политике, а вот лучше - малоизвестный фольклорный текст о Шевченко (в мою книгу "Поховання на могилі" он не вошел - я его только сейчас случайно обнаружил):

...люди певні, що Тарас і досі живий, що він був "десь в далеких світах за те, що писав людям волю, і не можна було йому приїхати в Кирилівку". Перегодом чув я далі: "Новий вже цар довідався, що Шевченко бідує і каже до його, чи сам, чи через кого переказує, чи може пише до його: так і так, Тарасе, ти виплакав людям волю, за те пани незлюбили і тебе, і мого батька. Годі тобі бідувати: от тобі і коні мої, і карита, і гроший бери, скілько тобі треба, і їдь з Богом!" Шевченко і поїхав, приїздив у Кирилівку, прицінявся до ґрунтів, хотів купити у Терещенка Кирилівку, та тут і віку доживати; "аж ось прийшла така якась бумага, що йому не вольно у Кирилівці жити; а він, перечитавши ту бумагу, тупнув ногою і каже: коли не можна в Кирилівці, так я ніде тут не хочу, і знов поїхав у свої далекі світи. Там і досі живе і звідтіль двічі щороку засилає на своїх сліпих онуків щедру милостиню грішми".
(О. Кониський. Подорож в рідні села Шевченка // Зоря. – 1893. – Ч. 5. – 1 (13).03. – С. 92.)
Tags: ІУЛ
Subscribe

 • Current mood

  Сова-Диоген. Чувствую себя совой-Диогеном.

 • Усе ближче

  Отут можна послухати мою вчорашню розмову з Оленою Гусейновою про антологію "Крім "Кобзаря"", яка - нагадую - має вийти до кінця весни.

 • Офіційно

  В середу, 7 квітня, о 12.10, на радіо «Культура» в програмі «Пряма мова» ми з Оленою Гусейновою говоритимемо про мою книжку, що вже за півтора…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments