Михаил Назаренко (petro_gulak) wrote,
Михаил Назаренко
petro_gulak

"ЛУ"

У бібліотеці, поки чекав на замовлення, продивлявся "Літературну Україну" за останні півроку. Як і слід було чекати, звичні мракобєсіє і джаз, за виключенням кількох живих класиків і притомних колег, про яких я і так знаю, що вони притомні. А, ще й уривок з "Бурі мечів" Дж. Р. Р. Мартіна ("в джинсы облачились даже самые отсталые слои населения").
Свари поміж мастодонтами не дивують; але, боже ж мій милий, які в нас молоді таланти! «Блокпости невагомості внутрішньо-структурних відчуттів породжують блоки пам’яті блоки уяви блоки неіснуючого існування» – і так на півшпальти (9 квітня 2015). Це секретар НСПУ по роботі з молодими авторами – тобто їх невдовзі стане ще більше.
А ось Дмитро Дроздовський, к.ф.н., головний редактор «Всесвіту», etc., etc. (23 квітня 2015). Не оминає нагоди згадати, що він брав інтерв’ю у Гарольда Блума («...з яким я мав можливість спілкуватись...»), а далі – робить перехід до «Західного канону». «Канон у принципі є вибірковим, а отже таким, що покликається на критерії, які можуть мати ідеологічне забарвлення. Сам Г. Блум подав перелік текстів, бо так вимагав його видавець: книжка із готовим списком матиме більший попит у читачів. Проте Блум обійшов літературний процес ХХ-ХХІ ст.».
Не кажу вже, що це свідчить про благеньке розуміння Дроздовським того, про що писав Блум («канон» в його розумінні принципово позаідеологічний і складається з творів «сильних авторів»). Але вп. автор, вочевидь, не тримав у руках навіть український переклад «Західного канону», бо інакше побачив би на с. 643-693 перелік текстів ХХ ст., які, на думку Блума, мають шанси стати канонічними. (Книзі, виданій у 1994 р., погодьтеся, не випадає описати літпроцес ХХІ століття.)
Нічого, «Літературна Україна» і не таке стерпить. Але невігластво, нездарність і апломб, які маскуються під «европейську культуру», стерпіти важко.
Tags: ruthenia
Subscribe

 • Fables

  "Рідна мова" видала четвертий тома "Казок" Білла Віллінґема. А "Казки" - це як довгий-довгий телесеріал на багато сезонів, з усіма чеснотами та…

 • Не таке вже й непросте

  Вперше за 19 років перечитав роман Прохаська «НепрОсті» – точніше, прочитав, бо тоді, 2002-го, дочитати не зміг. Я не розумію, чому цей текст…

 • Падение Стивенсона

  Главное книжное разочарование прошлого года – «Падение» Нила Стивенсона, последний роман цикла, начатого «Криптономиконом». Пояснение для тех, кто,…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments