Михаил Назаренко (petro_gulak) wrote,
Михаил Назаренко
petro_gulak

Шляхи титанів

Григорій Клочек у "Дзеркалі тижня", 2003:
"Увесь підтекстовий пафос книжки Грабовича полягав у тому, щоб знівелювати Шевченка як поета національної ідеї, натомість зробити його таким собі "міфотворцем", людиною роздвоєною, з певними комплексами і т.п. І все це самим Грабовичем та його оточенням подавалося як останнє слово літературознавчої науки, що грунтується на найновітнішій методологічній базі.
І ось нарешті настав момент істини. Його вніс досі мало знаний через свою молодість доцент із Дрогобицького педуніверситету Петро Іванишин книжкою "Вульгарний "неоміфологізм": від інтерпретації до фальсифікації Т.Шевченка" (2001 р.). Книжка, яка, в принципі, не тільки стала моментом істини у "проблемі Грабовича", а й дуже переконливо продемонструвала ефективність національно заангажованого літературознавчого підходу, що його молодий учений поіменував як національно-екзистенційний.
Про те, що Грабович вельми підступно фальсифікував Шевченка, виявляючи при цьому, за словами Іванишина, "хворобливу антинаціональну тенденцію", здогадувався багато хто. Однак ніхто не наважувався піддати цю відверту фальсифікацію ґрунтовному аналізу..."

А цього року Клочека и Грабовича номіновано (серед інших) на Шевченківську премію. Робимо ставки, робимо ставки. (З нетерпінням чекаю, коли висунуть і нагородять Іванишина - це, якщо ви, на своє щастя не знаєте, такий собі дрогобицький фашист вульгаріс, дуже вульгаріс. "8 листопада 2007 року, не зважаючи на активний спротив денаціоналізованих науковців, отримав диплом доктора філологічних наук"; Вікіпедія дарма не скаже.)
Tags: ruthenia
Subscribe

 • Про пошлість і меншовартість

  Вчергове довелося наштовхнутися на твердження: «Кожен, хто повторює твердження про "велику російську культуру", бере участь у війні на боці ворога».…

 • Местное

  Надписи города К.: апдейт 2011/2021. Рожи города К.: детская площадка в локдауне.

 • Було колись

  – Років з двадцять п’ять товчусь поміж земляками – знаю багато їх. І завсігди бачив одно: справа починається широко, тягнеться вузько і кінчається…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments