Михаил Назаренко (petro_gulak) wrote,
Михаил Назаренко
petro_gulak

Круги своя

На Форуме будет разговор о современной украинской прозе, что с ней творится и кто виноват.
Восемьдесят с небольшим лет назад вышла в свет статья Александра Белецкого "Проза взагалі й наша проза 1925 року", которая начинается так:

«Спокон віку повелося, щоб критика лементувала: „у нас нема літератури!” А втім, перед Жовтнем в українській критиці цього моменту не було чутно. Хоч як чудно, але пролунав він аж по Жовтні, саме в той момент, коли ще небагато хто (і то здебільшого неофіти в українській літературі) почали говорити про ренесанс українського художнього слова. І ще почалася громадянська війна, читачам було не до читання, а життю не до красного мистецтва, — а вже посипалися книжки й книжечки нових поезій, впали в очі нові імена, і в письменстві утворилося ціле коло славетніх поетів. Але критика не змилосердилася. Що поезії! Поезії є, а от прози та й нема! Правда, є Хвильовий. Але одна ластівка не утворить весни. Є молоді автори, але вони, як звичайно, ще „не опанували форми”...»

Заменить "Жовтень" и "Хвильовий" - хотя бы на "Майдан" и "Жадан" - и хоть сейчас на "Читомо" или "Літакцент".
Tags: ІУЛ
Subscribe

 • Лектор готовий

  Мені було дуже цікаво прочитати курс лекцій «ХХ століття: канон і поза каноном» у "Dom Майстер Клас", і я вдячний усім, хто дивився лекції та…

 • Кіплінґ і діти

  1902 рік, пароплав до Південної Африки. "Слухай, та дослухайся, та зважуй, моє серденько, бо це чинилося, діялось, сталося і було..."

 • Кругом одни масоны

  Очень интересно: как Киплинг в детстве прочитал сказку о льве-масоне, а потом из этого воспоминания выросла "Книга Джунглей" (да и "The Man Who…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments