Михаил Назаренко (petro_gulak) wrote,
Михаил Назаренко
petro_gulak

Кадри вирішують все

Через деякі «привхожі обставини» до моїх рук потрапило порівняно нещодавнє видання прози Майка Йогансена (К.: Книга, 2011) з передмовою д. ф. н., проф. Віри Агеєвої («Простір гри»; статтю передруковано у цьогорічній збірці «Дороги й середохрестя», розхваленій по всіх усюдах).
Читаю передмову і трохи дивуюся. А потім і не трохи.

Оскара Вайлда названо серед письменників першої половини ХХ століття (с. 9).
Поняття «короткочасне відключення недовіри» введено з покликанням на Джуліана Барнса (с. 10). Кольрідж перевертається в могилі.
Термін «літературний побут» використовується ані в сенсі Тинянова, ані в сенсі Ейхенбаума, а як синонім метатекстуальності («Важливою частиною сюжету стає сам літературний побут... Персонажі непогано обізнані з психологією творчості» – с. 13).
Авторка не бачить різниці між оповідачем й «імпліцитним автором» (висловлюється від першої особи – ну, значить, імпліцитний! – див. с. 16). Бут та Ізер перевертаються слідом за Кольріджем.
Соцреалізм названо «мінус-стилем» (с. 17). І Лотман туди ж.
«Іронічні прологи та інтермедії “Літературного ярмарку” та “Універсального журналу”» (с. 17). В «УЖ’і» не було ані прологів, ані інтермедій.

Це вже якось занадто. Трохи аж надто занадто, чи не так?
Tags: ІУЛ
Subscribe

 • Про пошлість і меншовартість

  Вчергове довелося наштовхнутися на твердження: «Кожен, хто повторює твердження про "велику російську культуру", бере участь у війні на боці ворога».…

 • "Слово о полку Ігореві" - пам'ятка XII століття

  Мене якось запитали, чи можна власне літературознавчими, а не лінгвістичними засобами довести автентичність «Слова о полку Ігореві», тобто той факт,…

 • Оркестр играет, монолит высится

  Послушал на "Радіо Культура" передачу о классической музыке в кино. Я попытался вспомнить - а какие музыкальные сочинения используются в кино прежде…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments