Михаил Назаренко (petro_gulak) wrote,
Михаил Назаренко
petro_gulak

Флешмоб

#13_читацьких_зізнань

1. Перша книжка, про яку я точно можу сказати, що вона визначила мою особистість, – «Забутий день народження» Біссета. Як після неї не стати англоманом?

2. Ну, і що буває з людьми, які послухали по телебаченню лекції Лотмана, теж зрозуміло. (Хоча Ейдельмана читати було простіше і цікавіше, звісно.)

3. Коли мені було роки три з половиною, я змусив батьків обміняти «Смерть Артура» на «Алісу» в перекладі Заходера. А через багато років довго шукав, де б купити Мелорі.

4. Мабуть, першою україномовною книжкою, яку я прочитав із власної волі, був «Гобіт» в перекладі Олександра Мокровольського.

5. А першою власне українською книжкою зі шкільної програми, що справді сподобалась, стала «Кайдашева сім’я».

6. Перша англомовна книжка, яку я подолав, – «Аліса у Дивокраї». Перша, завдяки якій я відчув англійську мову, – оповідання Селінджера. Перша, яку я читав, не перекладаючи подумки, – «Маленький, великий».

7. Коли мені було шість років, батьки, аби заспокоїти мене перед візитом до стоматолога, купили номер «Юного техника» з повістю Кіра Буличова «Два билета в Индию». З того часу я й підсів на фантастику.

8. Років у одинадцять я вчергове читав «Вершника без голови» пізно ввечері, переходячи від ліхтаря до ліхтаря. Через те й окуляри.

9. В останні роки я мало читаю нових книжок, більше перечитую. «Какие хорошие пьесы есть. И сколько их! Начнешь играть – в двадцать лет всех не переиграешь. Зачем же вам тревожиться сочинять?»

10. Оскільки все ж таки написано не все, що я хотів би прочитати, я час від часу вигадував неіснуючих письменників з їхньою бібліографією.

11. Небагато витворів мистецтва хвилюють мене так, як хороша карта вигаданих земель. В мене теж така є; я інколи туди повертаюсь.

12. Джон Вільямс, Ентоні Дорр, Вінсент Зебальд, Томас Пінчон, Донна Тартт, Себастьян Фолкс: це не перелік кращих авторів, з якими я ознайомився останнім часом. Це ті, чиї книжки лежать недочитаними на кіндлі, бо виявилися для мене абсолютно не цікавими. Але спробувати треба було.

13. Я теж (як і vika_garna) з деякою підозрою ставлюся до тих, хто палко любить «Фієсту».

Всіх бажаючих запрошую долучитись до флешмобу.
Tags: #13_читацьких_зізнань, books, private
Subscribe

 • Про пошлість і меншовартість

  Вчергове довелося наштовхнутися на твердження: «Кожен, хто повторює твердження про "велику російську культуру", бере участь у війні на боці ворога».…

 • Местное

  Надписи города К.: апдейт 2011/2021. Рожи города К.: детская площадка в локдауне.

 • Було колись

  – Років з двадцять п’ять товчусь поміж земляками – знаю багато їх. І завсігди бачив одно: справа починається широко, тягнеться вузько і кінчається…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 1 comment