Михаил Назаренко (petro_gulak) wrote,
Михаил Назаренко
petro_gulak

Назустріч Форуму

Цей текст я написав роки зо два тому і не публікував, але, здається, актуальності він не втратив.

ВИЧЕРПНА КЛАСИФІКАЦІЯ СУЧАСНИХ УКРАЇНСЬКИХ ПОЕТІВ

Пересторога: всі згадані далі власні імена слід розглядати як загальні назви. Важливі не персоналії, а явища; добір імен може бути суб’єктивним.
Вихідна теза: в сучасній українській літературі є лише два поети – Сергій Жадан і Леся Мудрак.

І. Жадан.
Йдеться про поетів із власним голосом. Не про міру таланту, наданого Богом, не про те, наскільки мені близькі їхні твори, не про те, пишуть вони силабо-тонікою чи верлібром, – лише про голос. Тому подальша класифікація не має сенсу: ну, як класифікувати тих, хто, за визначенням, схожий лише на себе?

ІІ. Леся Мудрак.
ІІ.1. Власне Леся Мудрак. Імітація почуттів або, принаймні, абсолютна неможливість їх естетично оформити (що і є імітацією). У граничних випадках – імітація оргазму. Деякі вірять.
ІІ.2. Жаданчики. Як Бродський задавив ціле покоління в російській літературі, так Жадан – в українській, і лише в останні роки з’явились нові взірці для наслідування. Але отруєних вже ніщо не врятує.
ІІ.3. Мирослав Лаюк. От, до речі, про нові зразки. Верлібри, безсмисленні та безпощадні: нічого не вимагають від авторів, а головне – від перекладачів.
ІІ.4. Артем Полежака. Хіханьки, ’nuff said.
Перехід з однієї групи до іншої та навіть з одного типу до іншого може бути непомітним на перший погляд. Так, Жадан надто часто буває жаданчиком, а Ірванець колись був справжнім жаданом (точніше, Жадан – ірванцем), а тепер лише полежака.

От, власне, і все.
Tags: perfect vacuum, ІУЛ, Жадан
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments