Михаил Назаренко (petro_gulak) wrote,
Михаил Назаренко
petro_gulak

Книжка року-2018

Щодо «Книжки року» – повторю те, що сьогодні казав на «Радіо НВ».

Так, влада відверто пропіарилася – тож хай краще піариться на культурі, ніж на безкультур’ї, й допомагає «Книжці року», а не (вписати потрібне).

З конкретними результатами в конкретних номінаціях я часто не згоден, а в деяких випадках не згоден принципово – тобто йдеться вже не про смаки, а про компетентність (конкретних) груп експертів або, навіть якщо брати лише смаки, про їхню консервативність. «Дитя песиголовців» Арєнєва-Могилянки-«Асси» зараз важливіше, ніж «Бульба» Гоголя-Малковича. При всій безумовній повазі до Гоголя і Малковича.

Жадан – брендове ім’я, не кажучи про міру таланту, але цього року «ЛітАкцент» виявився адекватнішим, розділивши премію між Сливинським і Калитко, а не давши її жаданівській «Антені».

Шорт-листи «Книжки року» просто не мають аналогів у нашому культурному просторі, й читачеві, навіть фаховому, у багатьох випадках варто на них орієнтуватись. А скільки чудових видань в моїй номінації не потрапили до фінальної сімки, можна перераховувати довго («Снарк» Керролла-Позаяка-Лисенко-«Laurus»’a, зокрема). Хороших книжок щороку більшає.

20 років рейтингу – свідчення відданості та, в хорошому сенсі, упертості організаторів.

Відсутність офіційного прес-релізу на другий день після церемонії нагородження (внаслідок чого основні сайти розмістили неповний перелік лауреатів) – це дуже недобре.

Але все буде добре.
Tags: carroll, ruthenia, Жадан
Subscribe

 • Лектор готовий

  Мені було дуже цікаво прочитати курс лекцій «ХХ століття: канон і поза каноном» у "Dom Майстер Клас", і я вдячний усім, хто дивився лекції та…

 • Кіплінґ і діти

  1902 рік, пароплав до Південної Африки. "Слухай, та дослухайся, та зважуй, моє серденько, бо це чинилося, діялось, сталося і було..."

 • Кругом одни масоны

  Очень интересно: как Киплинг в детстве прочитал сказку о льве-масоне, а потом из этого воспоминания выросла "Книга Джунглей" (да и "The Man Who…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments