Михаил Назаренко (petro_gulak) wrote,
Михаил Назаренко
petro_gulak

КНУ

На Kyiv Daily в рубриці "Телеграма" - моє вітання рідному університету в 185-ту річницю.


З днем народження, університете.

За 185 років ти змінився; навіть за ту чверть століття, що ми знайомі, ти змінився – в чомусь на краще, в чомусь на гірше. Не змінюється тільки те, що померло, а ти, попри все, живий.

На стіні Інституту філології, де я працюю, серед інших меморіальних дошок, – обличчя Володимира Перетца й Дмитра Чижевського; сподіваюся, скоро там з’явиться й Микола Зеров. Я пам’ятаю, які наукові програми вони запропонували, – і знаю, скільки з них іще не виконано. Ще дуже багато роботи. Моє завдання, поміж іншого, – пояснити студентам, що саме нам треба робити, й чому.

Є речі, які треба пам’ятати. Колись Бібіков доводив нашим студентам, що гуляти й гріховодити – це нічого, це навіть добре, а от цікавитися політикою – вже тягне на відрахування. До його порад не всі дослухалися тоді, не дослухаються й нині.

Київський університет – велика система; але це й мале коло викладачів і студентів. Усі всіх знають; усі знають, хто чого вартий. Хто шукає більше знань, ніж дають, а хто певен, що «на четвертому курсі не виженуть»; хто веде діалог зі студентами, а хто виміщає на них свої комплекси; хто вчений, хто шарлатан, хто плагіатор, хто натхненник. Усі все знають.

Бо університет – це мікрокосм нашої культури й науки. Університет – це ми; не кращий і не гірший, а саме такий, як ми. Ті, хто навчає, і ті, хто навчається. Університет – це те, що ми з ним робимо; що дозволяємо – і, так само важливо, не дозволяємо – з ним робити. Ми – це те, чим він є, і чим буде; те, що ми пам’ятаємо, зберігаємо, відкидаємо й примножуємо.

Ще дуже багато роботи.
Tags: private, ruthenia
Subscribe

 • Бобе майсес

  Сто лет этот мультфильм не пересматривал. "И ребе сказал ему: - А как же!.."

 • Те времена

  Когда стало известно, что студия «Парамаунт» будет экранизировать «Крестного отца», Итало-американская лига защиты гражданских прав (читай: мафия)…

 • Love IS actually all around

  Как известно, лучший рождественско-новогодний фильм - "Love Actually". У нас уже сложилась традиция: мы его пересматриваем каждый год в ночь на 1…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments