Михаил Назаренко (petro_gulak) wrote,
Михаил Назаренко
petro_gulak

Не дратуйте редакторів!

1911 року Степан Васильченко надіслав до журналу «Молода Україна» своє чудове оповідання «Свекор». Надрукували; а в січні 1912-го Васильченко отримав листа від редакторки, Олени Пічлки:

«...Подаючи своє оповідання «Свекор», Ви не вважали потрібним навіть заходити до моєї редакції. Отже, виходить, що й мені слід минути особисту знайомість з Вами. Через те і я передам свою справу через інших. Ваше оповідання «Свекор» було надруковано в 9 ч. «Мол. Укр.». Всіх стрічок вийшло 171, а позаяк у «Мол. Укр.» платять по 2 коп. за рядок, то Вам належиться 3 р. 42 коп., котрі до сього листочка й прикладаю.
Чи писати Вам далі до «Молод. Укр.» – не знаю. Писання Ваше мені подобається, здається дуже вдатним, але просити Вас до дальшого співробітництва не буду, бо не прошу нікого: одно те, що мета «Молод. Укр.» всім відома, а друге, що на малі гонорари не запрошують; платити ж більше, маючи лише дефіцити, моя редакція не спроможна. Робіть, як собі хочете. Олена Пчілка».

Васильченко розумно вирішив не зв’язуватись і надалі друкувався тільки в чикаленківській «Раді».
Tags: ІУЛ
Subscribe

Recent Posts from This Journal

 • После ясно-кристальных дней

  Я зажег на горах красный факел войны. Разгораяся лижут лазурность огни. Неужели опять для меня суждены Эти звонкие, ясно-кристальные дни? (Гумилев,…

 • Current mood

  Сова-Диоген. Чувствую себя совой-Диогеном.

 • Про пошлість і меншовартість

  Вчергове довелося наштовхнутися на твердження: «Кожен, хто повторює твердження про "велику російську культуру", бере участь у війні на боці ворога».…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments