Михаил Назаренко (petro_gulak) wrote,
Михаил Назаренко
petro_gulak

«Мої думки тихі»

(2019, реж. А. Лукіч, сценаристи А. Лукіч, В. Кальченко)

Я не в такому захваті, як більша частина моєї стрічки, але це, безумовно, хороший, міцний, зворушливий, _осмислений_ фільм.

(Для тих, хто не знає, про що це. Київський «звукач» отримує замовлення – записати голоси українських тварин і птахів для канадської відеогри «Ноїв ковчег». Заокеанські тварини якісь надто спокійні, а в наших голоси такі, ніби потоп от-от почнеться. А головна мета – унікальний рахівський крижень, він же крижень метушливий. І от Вадим зі своєю мамою, яка таксує в Ужгороді, починає їздити Закарпаттям, наближаючись до того самого чи то озера, чи болота, де кричить крижень.)

Ірма Вітовська прекрасна, блискуча, витончена й усі інші найвищі ступені порівняння.

Ідейно – це «Ворошиловград»-light, тобто і «Гєра, шо ти рішил», і пошуки себе в ландшафті, і навіть символічна смерть, після якої воскресіння стає справою вибору. Звукова доріжка крижня виявляється ізоморфною пейзажу, пісня «Spice girls», що звучить на початку, наприкінці стає церковним хоралом, і фінал римується з прологом, який фабульно ніяк не пов'язаний з рештою фільму: неважливо, чи фейкова реліквія, яку намагаються втюхати середньовічним монахам на тому самому болоті, неважливо, чи приманив Вадим крижня; просто диво стається з тобою – або ні.

Стилістично фільм зроблено під братів Коенів (і це добре). Після прологу я сказав собі: «A Serious Man», а зараз погуглив – режисер якраз на цю стрічку й посилається в якомусь інтерв’ю. Омаж.

Я задоволений. Мабуть, передивлюся.
Tags: movies
Subscribe

 • Солидный Господь...

  Из ФБ Dilshat Harman: Сегодня узнала, что мистерию "Распятие Христа" в средневековом Йорке разыгрывали члены гильдии изготовителей гвоздей, и вся…

 • После ясно-кристальных дней

  Я зажег на горах красный факел войны. Разгораяся лижут лазурность огни. Неужели опять для меня суждены Эти звонкие, ясно-кристальные дни? (Гумилев,…

 • Current mood

  Сова-Диоген. Чувствую себя совой-Диогеном.

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments