Михаил Назаренко (petro_gulak) wrote,
Михаил Назаренко
petro_gulak

Порнографія

А от іще Гончар, запис від 3 березня 1990 року. Ані совковим мисленням, ані задушевним стилем нічим не відрізняється від того, що через тридцять років наші шановані мастодонти писали про цьогорічну Шевченківську премію.

«Наш народ завжди був цнотливим у своїх почуттях. Найкраще свідчить про це українська народна пісня. Про все, навіть інтимне, вона могла сказати, але делікатно, естетично, без вульгарщини й порнографії.
І ось я читаю у “Всесвіті” “Леді Чаттерлей” у перекладі Соломії Павличко. Ну як таке чтиво давати сучасній молоді, підліткам, дівчатам, нареченим? Давати суспільству, де й без того стільки бруду, розбещеності, бо потоптано морально-етичні основи сім'ї, чистоту релігії й вікову красу народного життя.
Я не святенник. Я виростав у середовищі людей темних і не- освічених, я всякого начувся в солдатських окопах, але одна річ, коли десь там промовляє людська темнота й безкультур'я, і зовсім інакше сприймається, коли це йде від снобізму й переситу модерної дамочки. Зі всієї світової літератури вибрано для перекладу саме цей твір. І це тоді, коли ми хочемо вберегти націю від морального розкладу!
Лев Толстий десь сказав: є в людини такі сфери, про які не можна писати, яких справжній художник ніколи не торкнеться... Як це мудро, як проникливо! Не снобістську еротику, а поезію здорових почуттів має нести читачам література, інакше навіщо вона?»

PS. І зрозуміло, чому Гончар із Загребельним терпіти один одного не могли.

PPS. Нагадування собі: треба запостити бодай уривки з нищівної статті Івана Кошелівця про «Собор».
Tags: ІУЛ
Subscribe

 • Те времена

  Когда стало известно, что студия «Парамаунт» будет экранизировать «Крестного отца», Итало-американская лига защиты гражданских прав (читай: мафия)…

 • Love IS actually all around

  Как известно, лучший рождественско-новогодний фильм - "Love Actually". У нас уже сложилась традиция: мы его пересматриваем каждый год в ночь на 1…

 • (no subject)

  И о хорошем. Не спеша посмотрел британский ситком «As Time Goes By» (1992-2002) – девять сезонов, 64 получасовых эпизода. Начало 1990-х, и через…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 6 comments