Михаил Назаренко (petro_gulak) wrote,
Михаил Назаренко
petro_gulak

Комуніст

З одного джерела в інше переходить, що перший художній твір про Голодомор - новела Аркадія Любченка "Кострига" (1933). Мовляв, «розповідається про те, як у селянина забирають останній хліб і він стоїть перед перспективою неминучої смерті. Але не на цьому наголошує письменник у творі. Він показує нам селянина, непохитного і твердого, як криця, який знає, що при всіх умовах для ворога у нього хліба "нема"».

Ні, у Любченка (постаті взагалі вкрай малосимпатичної та лицемірної) - про те, як клятий куркуль закопує зерно і власних дітей морить голодом, аби не проговорились.

Не треба робити героя з людини, яка друкувала антикуркульські агітки в газеті "Комуніст".
Tags: ІУЛ
Subscribe

 • «Мороз»

  До речі, про Олексу Стороженка. Маю питання до історично обізнаних френдів. В оповіданні «Закоханий чорт» той самий чорт каже герою, що запорожців…

 • Одна буква / одне прізвище

  Как прекрасно известно текстологам, от ошибки, возникшей один раз, очень трудно избавиться – особенно если никто этим и не думает заниматься. Два…

 • Усе ближче

  Отут можна послухати мою вчорашню розмову з Оленою Гусейновою про антологію "Крім "Кобзаря"", яка - нагадую - має вийти до кінця весни.

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments