Михаил Назаренко (petro_gulak) wrote,
Михаил Назаренко
petro_gulak

Трохи викреслень

Що спільного в письменника Павла Загребельного та мистецтвознавиці Людмили Міляєвої?

Якось не дуже люблять розповідати про їхню освіту.

Загребельний, вікіпедія: «З 1946 p. по 1951 р. — навчається на філологічному факультеті Дніпропетровського університету». На якій спеціальності? Всі енциклопедії мовчать.

Міляєва, вікіпедія: «У 1950 році закінчила філологічний факультет Київського університету ім. Т. Шевченка, педагоги з фаху — Сергій і Василь Маслови». З якого фаху?

Ця спеціальність і цей фах називаються «російська філологія». Хоча всім відомо, що Справжні Діячі Української Культури в той бік навіть дивитися не могли. «Навчався на філологічному факультеті» у нас by default означає україністику (Олесь Гончар, вікіпедія: «У вересні 1938 року вступив на філологічний факультет Харківського університету» – і таки на українську філологію).

Аж раптом Загребельний та Міляєва псують статистику. Чомусь їм «російська філологія» не завадила стати важливою частиною української культури. Тож, щоб не спокушати сучасників, давайте трохи відцензуруємо реальність.
Tags: ruthenia
Subscribe

 • Про пошлість і меншовартість

  Вчергове довелося наштовхнутися на твердження: «Кожен, хто повторює твердження про "велику російську культуру", бере участь у війні на боці ворога».…

 • Местное

  Надписи города К.: апдейт 2011/2021. Рожи города К.: детская площадка в локдауне.

 • Було колись

  – Років з двадцять п’ять товчусь поміж земляками – знаю багато їх. І завсігди бачив одно: справа починається широко, тягнеться вузько і кінчається…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 1 comment